Mantigra's Forums
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kā trenēties

Go down

Kā trenēties Empty Kā trenēties

Post  SandraS Otrdiena Oktobris 12, 2010 7:41 am

Trenējieties !

- Trenējieties pie spoguļa
- Trenējieties bez spoguļa
- Trenējiet kustības ar ķermeņa kreiso pusi
- Trenējiet kustības ar ķermeņa labo pusi
- Trenējiet no aizmugures uz priekšu visu ko vien iespējams
- Trenējieties dažādos līmeņos (piemēram, astotnieku ar saliektām un taisnām kājām)
- Trenējieties dažādos ātrumos (piem., ļoti lēnu un līgani un ļoti ātri)
- Trenējiet lielās, vidēās un mazās kustības
- Trenējiet kustību pārejas no vienas ķermeņa puses uz otru (piem., šimmi pāreju no gurniem uz pleciem, un pēc tam pēc
izolācijas no pleciem-atpakaļ uz gurniem)
- Trenējiet izteiksmīgu spēku - prieku, bēdas, niknumu, dievietes tēlu, uguni, gaisu, ūdeni, zemi, ķermeņa, sejas un dvēseles
ekspresiju
- Trenējieties cimbalu spēles tehnikā
- Trenējieties dejošanā bez mūzikas un tikai ar cimbalām. Spēlējiet un dejojiet tikai sev. Pārtrauciet domāt par to, ko par
Jums padomās citi un izjūtiet apmierinājumi no tā ko darat.
- Trenējiet kustības uz pirkstagiem (tā, it kā Jūs nēsātu aukstpapēžu kurpes) – un LOKIET ceļgalus!
- Trenējiet slāņus (vienas kustības uzklāšanās otrai – piemēram, soļi pa skatuvi +šimmi ar gurniem +roku kustības + sejas
izteiksme). Uzdodiet sev sarežģītu uzdevumu, pievienojiet cimbalas vai lakatu.
- Mācaties atbrīvoties kustībās. Paceļiet galvu, nedaudz ielieciet ceļus. Nesaspringstiet, bet atslābinieties. Lai Jūsu kustības
būtu konkrētas, bet līganas. Atbrīvojieties, saplūstiet ar mūziku un kustību.
- Trenējieties kustēties tā, it kā Jūs atrastos zem ūdens. Izjūtiet ūdens pretestību Jūsu roku kustībām. Pamēģiniet tā
paskriet, it kā Jūs skrietu pa zemūdens ceļu. Šis uzdevums palīdzēs Jums attīstīt līganumu kustībās.
- Mācieties dejot Bellydance pie Rietumu mūzikas.
- Mācieties ņemt un dot enerģiju.

Atcerieties


Ie4sildīšanās un nobeiguma vingrojumi!!!
Rokas līdzsvaro
Jūtīgi nenozīmē seksuāli
Ja nevarat izpildīt kādu kustību, vēl vairāk saliecat kājas ceļgalos
Ja sāp- neturpiniet!!
Ja sāp - pieliekat uz 20 min ledu.
Deja - baudījums. Neaizmirstat, ka Jūs izklaidējaties!
Trenējieties kā minimums 2 reizes nedēļā pa pusstundai (neskaitot nodarbības)
Galvu augstāk
Saliecat ceļgalus
Kontaktējaties ar citām deju nodarbību dalībniecēm
Dejojat pirmkārt SEV!
Smaidiet un atbrīvojaties
Atcerieties, ka nodarbībā iemācīto noteikti vajag atkārtot vismaz diennakts laikā pēc nodarbības

Citi noderīgi padomi

- Skatieties Bellydance video
- Izziniet mūziku, tās ritmus un izcelšanās vietas
- Mācaties kultūru un valodu
- Mācaties spēlēt uz bungām


- Mācaties mierīgi uztvert kritiku. Nekad nedomājiet: «Vai tiešām viņiem liekas, ka es neko nesaprotu?» Jā, viņiem tā liekas, tāpēc ka neviens nezin, kas Jums noslēpts galvā, izņemot Jūs pašu. Ja Jūs apvainojaties vai niknojaties, Jūs neklausaties, kaut, iespējams, zinat kustības ne tik labi, ka uzskatat.

- Bez tam, pacenšaties pati būt ne tik kritiska, kad skataties uz sevi video. Ļoti bieži, ierakstot sevi video, bet pēc tam novērtējot, skatoties ierakstu, sākam sevi saplosīt pa gabaliem un nevarat apstāties nosodīt. Viņas vienmēr saka tādas lietas: «Esmu pārāk resna» (nu tak notievē!), «Es esmu pārāk ļengana» (nu tak trenējies!), «šajā topiņā es izskatos drausmīgi resna» (nu tak nevalkā to!), «Es izskatos pavisam ne kā Jūs» (nu bet TU esi TU!), «Es nemāku dejot tā kā Jūs» (laiks un pacietība!). Vai Jūs saprotat uz ko es tēmēju? Visām mūms laiku a laikam ir tendence iekrist šādā stāvoklī. Tajā pašā laikā mums vajadzētu iekrist pavisam citā noskaņā: skatīties uz to, kas Jums ir labs, lai justos labi un lepotos ar to, ko mēs daram. Video Jums palīdz noteikt kādas kustības un tērpi Jums piestāv, kā arī kādi ne. Ar video palīdzību, nereti var ieraudzīt, kā iepriekš licies, sīkumus, bet ja tos izlabot, tad pārmaiņas dejā var izrādīties brīnumainas! Tāpēc, cik vien iespējams bieži filmējiet sevi uz video un laiku pa laikam dodat objektīvu vērtējumu savam dejuprasmes augumam, atrodiet sīkumus un labojiet tos.

Pārāk stipri kritizēt sevi - slikts ieradums. Tas rada sliktu iespaidu ne tikai uz Jums, bet arī uz citiem cilvēkiem.
Ja Jums nepieciešams notievēt, notievējiet, vai klusējiet, Jums jāatceras, ka Jūsu runas par to, cik Jums iet slikti ietekmē ne tikai Jūs, bet arī pārējos. Dzīve mēdz būt smaga arī bez liekas vainas sajūtas un sarūgtinājuma. Padomājiet par to!! Very Happy
SandraS
SandraS
Admin

Number of posts : 263
Join date : 30.08.10
Dzīvesvieta : Madona

http://www.mantigra-dance.350.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Kā trenēties Empty Re: Kā trenēties

Post  SandraS Otrdiena Oktobris 12, 2010 7:44 am

Neliels palīgs vēderdejās Smile

Tādas smieklīgas animācijas
bravo


[You must be registered and logged in to see this link.]


varbūt kādai noder, kad mājās trenēsieties Smile
SandraS
SandraS
Admin

Number of posts : 263
Join date : 30.08.10
Dzīvesvieta : Madona

http://www.mantigra-dance.350.com

Atpakaļ uz augšu Go down

Atpakaļ uz augšu


 
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā